Naučte se ovládat loď - vyberte si
z naší nabídky kurzů
Plachtěte a relaxujte
nabízíme více jak 100
různých destinací
I v zimě můžete plachtit v teple
nabízímé Vám více jak 1000 lodí
v Karibiku a Thajsku
Potřebujte více praxe ?
Přihlašte se na naše zdokonalovací kurzy
a přeplavby.
Potřebujte poradit od profesionála?

+420 723 095 704 | Jan Hanzl

1
2
3
Všeobecně zde mluvíme  především o pojištění kauce. Na otázku zda pojišťovat nebo ne je naše... více
VÍTEJTE NA PALUBĚ AŤ JIŽ MÁTE AMBICE MÍŘIT PŘÍMO NA MOŘE, NEBO CHCETE ZŮSTAT NA JEZERECH ČI... více
POROVNÁNÍ PLACHETNICE A KATAMARANU Plachetnice (Monohull)-výhody    ... více

Poprvá na lodi

VÍTEJTE NA PALUBĚ AŤ JIŽ MÁTE AMBICE MÍŘIT PŘÍMO NA MOŘE, NEBO CHCETE ZŮSTAT NA JEZERECH ČI ŘEKÁCH !


Žádné zkušenosti s jachtingem nemám, ale jachting bych si rád/a vyzkoušel/a jak na to ?

Pokud nemáte žádné zkušenosti, ale jachting vás láká, pak máte možnost přihlásit se na Kurz jachtingu na zkoušku na našich jezerních lodích. Tento kurz je v České republice, trvá jeden den a seznámí Vás se základy vedení plachetnice a nebo motorové lodi.

Pokud chcete vyzkoušet jachting přímo na moři, pak se můžete přihlásit na Kurz jachtingu na moři. Tyto kurzy jsou většinou týdenní a jsou organizovány na jaře a na podzim v Chorvatsku a nebo také na Baltském moři. Můžete vyzkoušet Kurz na plachetnici, na katamaránu nebo na motorové lodi.  Pokud si nebudete vědět rady s výběrem, tak nám volejte na naší asistenční linku +420 723 095 704 (Jan Hanzl) a nebo pište na náš mail info@azyacht.cz  obratem Vám zavoláme zpět a rádi poradíme. Nebudou-li Vás vyhovovat naše termíny, zorganizujeme pro Vás Kurz individuální. Kurzy jachtingu na zkoušku  jsou nejvíce prodávány formou DÁRKOVÝCH KUPÓNŮ.

Na lodi jsem již byl/a, ale je na motorové, ale rád/a bych se naučil/a ovládat plachetnici ?

Pokud se chcete naučit ovládat plachetnici, pak si zvolte Kurz jachtingu na plachetnici v ČR a nebo Kurz jachtingu na moři. Pokud zvolíte kombinaci obou tak nejen, že získáte více dovedností, ale i výrazně ušetříte. Tyto dva kurzy jsou nabízeny v Balíčku služeb. Pro více informací nám volejte na naší asistenční linku +420 723 095 704 (Jan Hanzl) a nebo pošlete na náš mail info@azyacht.cz  obratem Vám zavoláme zpět  rádi poradíme.

Již jsme na plachetnici byl/a, ale jen v posádce a rád/a bych získala oprávnění k vedení motorové lodi a nebo plachetnice ?

Většina našich kurzů je zakončena zkouškou, na základě které získáte příslušné oprávnění. Pro malé plachetnice a motorové lodi je nejčastějším oprávnění Vůdce malého plavidla (VMP), které vydává Státní plavební správa (SPS). Ta sídlí v Praze, Děčíně a nebo Přerově. Oprávnění je pak pouze na řeky a jezera a nebo na moře. Pro větší jachty a motorové lodě, je pak nejčastější a nejdostupnější průkaz vydávaný Chorvatským kapitanátem Velitel brodice kategorie B. Druhým velice kvalitním průkazem, který je však o něco těžší, je průkaz vydávaný Ministerstvem dopravy ČR s názvem  Velitel mořské plavby kategorie C a nebo B. Pro více informací i zde volejte a nebo pište na naše kontakty: asistenční linka +420 723 095 704 (Jan Hanzl) a nebo mail info@azyacht.cz.

Jachting na moři mě neláká, ale rád/a bych jezdil/a na řekách nebo na jezerech ?

V případě, že máte zájem jezdit po jezerech s plachetnicí s oplachtěním větším než 12 m/2 a nebo s motorovou lodí  o výkonu motoru větším než 4PH, pak  vám stačí složit zkoušku VMP  na SPS.  V případě, že budete chtít jezdit pouze s říčními loděmi po říčních tocích a tyto lodě budou z půjčovny, pak nemusíte mít žádné oprávněn, ale i tady doporučujeme projít alespoň kurzem VMP.


www.zhotoveniwebu.cz | www.studiografiky.cz