Naučte se ovládat loď - vyberte si
z naší nabídky kurzů
Plachtěte a relaxujte
nabízíme více jak 100
různých destinací
I v zimě můžete plachtit v teple
nabízímé Vám více jak 1000 lodí
v Karibiku a Thajsku
Potřebujte více praxe ?
Přihlašte se na naše zdokonalovací kurzy
a přeplavby.
Potřebujte poradit od profesionála?

+420 723 095 704 | Jan Hanzl

1
2
3
Na otázku zda pojišťovat nebo ne je naše odpověď zcela jasná:  ANO POJIŠŤOVAT. Stojí to sice... více
VÍTEJTE NA PALUBĚ AŤ JIŽ MÁTE AMBICE MÍŘIT PŘÍMO NA MOŘE, NEBO CHCETE ZŮSTAT NA JEZERECH ČI... více
POROVNÁNÍ PLACHETNICE A KATAMARANU Plachetnice (Monohull)-výhody    ... více

Zkušenosti s charterem

 

PLAVBY A INFOMACE 2019

Karibik duben 2019

Ahoj,

Přístup byl dobrý, komunikativní a vstřícný. Možná trochu dlouhý. Jsem zvyklý z Chorvatska, že se loď kompletně předá odpoledne. Tady jsme se do lodě nastěhovali bez jakéhokoliv uvedení nebo informace. Pouze na nástěnce jsem měl nějaké pokyny. Loď jsem našli sami a nemohli jsme se do ní dostat, dokud jsme nepřišli na systém otvírání dveří. Klíčky byly na stole. Po delším hledání jsme objevili kartu na sociálky. Vlastní předání probíhalo až dopoledne následující den a než se vše opravilo, bylo 13 hod, což už neumožní delší plavbu, hlavně, když se člověk seznamuje s plavidlem. Kondice lodě byla průměrná, plachty, hlavně kosatka už trochu pamatovaly, baterie napájející interiér byla už slabší a alarm zněl každý večer. Největším problémem bylo, že nám po pár dnech vypadávaly často přístroje, hlavně hloubkoměr a rychlost. Stále se to zhoršovalo, až poslední den nakonec nešly žádné přístroje celý den (ani autopilot a směr a rychlost větru). Plout na Tobago cays bez hloubkoměru by mě přišlo jako hazard, naštěstí tady se mi zrovna přístroje nahodily. I tak jsme vše raději kontrolovali pomocí lodní GPS a Navionics v mobilu.

Předání proběhlo v klidu, nic jsme nerozbili ani neztratili a vše bylo rychlé a vstřícné. Na všechny vady, které se vyskytly jsem technika upozornil. Na přístroje řekl „govno“, a bylo to.

Celkově hodnotím vše kladně, loď byla za zajímavou cenu, tak asi to tomu odpovídalo. Maličkosti jsem si opravil, jak to tak bývá. Lidi hodní a vstřícní.

Nemám ještě sečtené míle, ale upluli jsme toho slušně (ženské nadávaly).

Pěkný den.

LM

--------------------

Karibik březen 2019

Ahoj.

Plavba byla super. 260 mil, dvě noční plavby. Neuvěřitelně pestre. Drahe. Ale mužu vsem doporučit.

I ta charterovka byla v pohode.  dokud tam nenastoupil malý Francouz, co všechny organizoval a šel po necem. :-/

Filip

PLAVBY A INFOMACE 2018

Dne 17.10.2018

Ahoj, Honzo.

Díky tomu, že s Vámi máme skvélé zkušenosti, bych u Vás už teď rád poptal možnosti na další prázdniny.  Tentokrát dojde k rozšíření posádky, budeme poptávat loď pro následující obsazenstvo: 2 rodiny, obě v počtu 2 dospělí a dvě děti, a k tomu další 2 dospělí, tzn. dohromady 10 členů posádky. Termín je na přelomu července a srpna, tj. 27.72019 - 3.8.2019.  Cílová oblast je Biograd, Sukošan apod. Letos jsme měli fantastickou zkušenost s Euronautic v Biogradě, tak bych možná začal tam :-D

Díky moc za nabídky,

Petr.

------------------

 

Dne 16.10.2018

Ahoj Honzo, trochu se zpožděním, ale byl jsem po návratu z Itálie poněkud zavalen pracovními i soukromými povinnostmi.

1) Charterovka - rodinný podnik Nadia a Mauricio - oba velmi příjemní, loď OK i když, já už Bavárku nikdy nechci !! Je sice pohodlná, dostatek prostoru, ale nauticky zoufalá. Jinak zázemí v Neapoli dost slabé, jedná se vlastně o městské molo s elektrikou a vodou (k té, ale mají přístup jen majitelé) vedle městského parku plného pochybných existencí. Z přístavu se dá vyplouvat a vplouvat jen v určité hodiny kvůli silné trajektové a cruiserové dopravě i když na mé ohlášení "harbour masterovi" vysílačkou, jak nám bylo nařízeno, nikdo nereagoval. Možná neumí moc anglicky neb veškerá komunikace na příslušném kanále probíhala jen v Ital&sc aron;tině.

Jak jsem psal loď byla v pořádku, pouze nefungovala pumpa jedné z 3 sprch a byl rozlomený dalekohled - obojího jsem si při přejímce nevšiml, nahlásili jsme sms ihned po zjištění - majitelé přijali a neřešili to, za dalekohled se dokonce omluvili, že to sami nezkontrolovali. Naštěstí vozím svůj.. Bohužel se nám na městském kotvišti na ostrově Ventotene ve 30 kts větru vytrhl průvlak u vazáku (viseli jsme na 10-ti lanech !!!, to jsem ještě nezažil, loď ve vlnobití lítala nahoru dolů 1,5 m - čekal jsem, kdy flákneme kýlem nebo kormidlem do dna) a to nám dali k úhradě 250,- E. Nemohli jsme za to, fakt to bylo tahem lan, ale chápu, že oni to také ze svého platit nechtějí. Tak snad se s tím Yacht pool pochla p&iacute ;. Je to, ale už moje 3 škodní událost, tak jsem zvědav.

2) Lokalita - velmi zajímavá, mezi ostrovy rozumné vzdálenosti na denní plavbu, v našem termínu krom jednoho dne slabého větru fučelo 15-30 kts, stále téměř Východ (složitější pro návrat). Mariny většinou bez zázemí nebo jen se slabým (zlatý chorvat !), ceny vyšší až ukrutné (Capri - 190,- E/noc !). Neapol je z hlediska dostupnosti přeci jen lepší pro vypluti, nabízí se marina na Procidě, ale tam se musí trajektem a marina pro 350 lodí má 2 (slovy dvě) WC a sprchy, metr vysokou hráz, takže při 25 kts větru tě to v marině tlačí jako lokomotiva. Jinak minimum přírodních kotvišť (strmé dno-velká hloubka, šutry), takže člun s motorem jsme nakonec vůbec nepouž ili. Capri přecpané turisty, ostatní ostrůvky malebné, čím více na moře, tím méně lodí.

Jinak díky, poznali jsme další zajímavou jachtařskou lokalitu i když poněkud dražší.

Teď k té Polynésii - já bych tam rád, ale musím prověřit, co na to posádka, je to přeci jen trochu finančně náročnější - dlouhý let. Navíc bych nejradši vyplouval (a vracel se) z Papeete, ale nabídku jsem našel jen z Raiatey. No uvidíme. Pokusím se dát do konce roku vědět.

Mohl jen ještě jednou zkusmo prověřit lodě cos mi posílal na jaře nebo podobné ? Na uvedený termín přelom listopad/prosinec 2019 (14 dní).

Díky a měj se fajn.

Vláďa

------------

Dne 15.10.2018 - LM Yachting ,Biograd na moru, Bavaria 36/2012, Estela

Ahoj Honzo,

vše proběhlo v naprostém pořádku a bez problémů. Loď jsme převzali kolem 11.30 hodin (vše v pohodě) a v jednu hodinu jsme již byli na moři. Počasí bylo výborné, slunečno a foukal příznivý vítr. Naše trasa byla: Biograd na M. - Murter (ráno byla bouřka a pak již krásně) - Primošten - Hvar (objeli jsme z jihu celý ostrov) - Makarská (z maríny v Tučepech nás vykázali, inspekce jim ji zavřela) - Veliky Drvenik - Kaprije - Biograd na M. Celkem jsme najeli 220 mil a téměř polovinu na vítr. Několikrát jsme se vykoupali, voda byla stále příjemně teplá. Loď Estela jela skvěle na motor i na plachty po celou dobu. V sobotu jsme předávali loď v 8.00 hodin a skipper přišel včas. Kontroloval vše, ale závady nebyly žádné.

Závěrem Ti děkuji za zajištění skvělé dovolené, kterou umocnilo vynikající jachtařské počasí.

Závěrem Tě chci požádat o cenovou nabídku na příští rok, ve stejném termínu: sobota 5. 10. - sobota 12. 10. 2019 se stejnou lodí Estela. Věřím, že po dlouholeté spolupráci s AZ Yacht Charter s.r.o. bude i příznivá cena.

Děkuji a přeji pěkný den.

Zdraví

Petr Hladík

------------------

Dne 8.10.2018

Ahoj Honzo,

zde je krátké zhodnocení Sailing Sicily v Salernu:

V kanceláři nevěděli, co se děje na molu. Po standardním administrativním odbavení jsme byli odesláni na molo k check in. Našli jsme loď ve fázi oprav s tím, že hotovo má být někdy večer tj. za tmy, což jsem odmítl. Převzal jsem loď v neděli v 10 hod. dopoledne. Kompenzaci jsme dostali 50€, aspoň něco, stejně jsme nechtěli vyplout v sobotu, ale to má být naše rozhodnutí, ne jejich.

První zastávka byla u pumpy, dotankovali jsme za 15€ a kupodivu nám to proplatili J

Loď byla dobře až nadstandarně vybavena, měla i zadní vinšny. Jela pěkně.

Nešel speedmetr, rozchodil se až ve větších vlnách.

Netěsnily nějaké okýnka, byla to zkrátka 10let stará loď.

J.

----------------

Dne 2.7.2018

Přeji dobrý den pane Hanzle, vše proběhlo bez problémů. Servis byl výborný. Loď odpovídala stáří.

Děkuji za spolupráci a jsem s pozdravem Oldřich V.

-------------

Dne 10.6.2018

Tentokrát Chorvatská marína zabodovala...vše ok žádná chybička ...a katamaran ikdyž starší šlapal jak hodinky včetně plachet . :))))

Přeji hezký den Zdeněk 

-------------

Dne 19.7.2018

Ahoj Honzo, děkuji za Tvůj zájem o naši dovolenou. Myslím, že to byl jeden z nejpovedenějších týdnů na jachtě.  Co se týká „čártrovky“, tak nemám připomínek. Všechno fungovalo, bylo v pořádku i personál v pohodě. Marina je dost těsná, pokud trochu fouká, tak je dost těžké zajíždět na murink, ale ochotně personál pomůže. Kauci (1800) E jsem platil dvěma kartama /limit/. ERA v pohodě, ale na FIO zůstala jistina viset jistina, kterou odblokují až za 30 dní. Nevím v čem je problém.

Začátkem srpna jedu na jachtu na Lipno a začátkem září na další loď od Tebe do Chorvatska.

Zdraví Luboš.

----------------------

Dne 15.6.2018

Ahojky Honzo,

Silba dobrá, služby v pohodě, na všem jsme se dohodli,..

Vše bylo super, počasí parádní, 2-3 hoďky denně odpol. fouklo, tak jsme zajachtili, kotvení v krásných zátokách,..

Posádku jsem vyděsila, když jsme poslední den v Sukošanu navštívili městskou pláž obleženou lidmi.  Už prý dovču jen na lodi…

Tak zase za rok, jestli to tak dlouho vydržím..

Dík,

Prima den

Z.

---------------------

Dne 22.6.2018

Dobry den,

celkove vse hodnotim velmi pozitivne.

Marina samotna je velmi pekna s dostatkem restauraci a obchodem k nakupu potrebnych potravin.

Co se tyce chartrovky, pri prvnim pohledu jsem se mirne zarazil - maji k dispozici jednu bunku na strane vsech bez dalsiho napriklad sezeni pro posadky - ale hned pri prvnim kontaktu se me mirne obavy rozplynuly. Vse probihalo velmi korektne, pan se nam opravdu venoval, ochotne popsal oblast plavby, dopurucil mista k navstiveni apod.. Prebirani lodi probehlo pak v "lidskem" duchu - lod nam dukladne predvedli,  na vybaveni se venovali podstatnym vecem - neprobihalo pocitani priboru jako u nekterych jinych. Stejne tak pri navratu prosli podstatne veci jako plachty a motor a vse bylo bvurizeno rychle.

Co se lodi tyce, bylo tam par drobnosti jako nefunkci ukazatel paliva, podezrely ukazatel vody, stoppery uz mely neco za sebou, ale nic, co by vybocovalo z bezneho standardu.

Moc dekuji za zprostredkovani velmi prijemne dovolene.

Marek

------------------

Dne 16.9.2018 

Ahoj Jendo
ještě jednou děkuji za péči a pomoc s našimi starostmi,které asi již vyplývají z věku.
Stran charteru vše OK vše korektní žádný  problém se ztrátou  vědra na vodu a koncovky hadice.Loď připravena , čistá, plachty nové, jen jiné uspořádání lan a jiné ovládání kosatky-lana zakrytována.Je třeba si zvyknout a stopery popsat.
Počasí bylo takřka  bez větru.na plachty  cca 7 hodin plavby.Loď dosáhla  cca 8 kn s náklonem 35st velmi dobře se vedla i ovládala .
Těšíme se všichni na další sezonu,pokud zdraví dovolí s objednávkou se ozvu  cca  leden,únor 2019
hezké dny Richard

------------------

Dne 24. června 2018 16:20 Roman 

Ahoj,
kvalita lodi - plachty v pohodě(skoro nové), motor v pohodě (po renovaci), baterie v pohodě. Loď dobře ovladatelná, všechno z kokpitu.
Půjčeni lodi - pár problémů na lodi (např. kotva), museli jsme si vyžádat ukázání dost věcí. Nicméně všechno ochotně opraveno a vysvětleno.
Vrácení lodi - cca 3 minuty, jen se zeptal, že vše ok.

Marina - široká, v pohodě zajíždění, prstová mola. Sociální zařízení ok. Na benzince v pátek obrovská fronta a chaos - přicházela bouřka. My jsme pak nabírali naftu až pozdě večer a v pohodě.

ještě jednou díky za zprostředkování, bylo to supr:)

Kdy se ti to hodí s vrácením knížky? Pro mne je nejlepší někdy večer, ale přizpůsobím se.

Roman

--------------------

Dne 13. 5. 2018 

Dobrý den,

dovolená se velmi povedla, včetně počasí :-)

Navigátor opět nezklamal,  personál byl velmi přátelský, loď byla dobře připravena.

Už se tam těším na letní plavbu s rodinou....

Děkuji

s pozdravem  Josef 

-------------------

Dne 08. 7. 2018

Dobrý den.
Dekuji.
Dovolená super.
Loď dobře připravená. Personal v Kremiku příjemný jako vždy.
JB

------------------

Dne: 1.7.2018

Good morning Jan,

I hope that you are well, enjoying the good weather ! The sailing trip was ok, good weather on the first week, some ugly winds and waves on the second week, nice and new places discovered, good people on my way. We return back home in full shape, a bit more rusty but no ''damages'' :))...maybe a bit sad because we need to wait one more year for the next trip...

Please read here under my feedbacks:

Marina Spinut : is a sort of private marina, with many small private boats, therefore quiet and not crowded as Kastela, Trogir, etc.
Positive: easy to be reached by car, easy to find free parking places, quiet,not crowded, taxi to city center 50-60Kn., easy to get in/out  marina when windy
Negative: food shops at some km ( you need a car), no carriages to bring the stuffs to the boat,no ATM

Boat Elan 333, Lisina : ''oldie but goldy'' ! In good shape, sportive, ( we reach 7,5 knost !), excellent for 2 persons aboard.
Positive: easy check in/out procedure, friendly people ( Zdenko Bilic and his two son's), boat was clean, well equiped, very orderly, good engine, good sails, quiet good baterries, reliable plot chart
Negative: both ( BOTH !!!!) reefs knots were opened/dismantled suddenly, first one even without touching the reef line ! Unfortunatelly, next day it happend again with the red one, under windy conditions and, believing that was not tighted properlly, I've pull it out from the boom..:((....This leads to the situation that I had no reefs for sailing but some discussions with the owner, at the checkout point. But we remain friends, in the end, by sharing the costs and a bottle of red wine :)Still I don't understand how BOTH knots were dismantled just like this ! Somehow was my mistake because I didn't check the main sail before leaving, because the down wind conditions in marina, but still.....something was wrong there from their side. Lesson learned for next time !! ...for them as well....So,all in all was a good experience, despite the metioned incident ( nothing is perfect in life). Good marina,good boat, good people.

Thank you for your support, Jan ! Keep in touch for the next year adventure !

Best regards,
Catalin

---------------------

Dne 29.7.2018

Dobrý den,

Zhodnocení:

-          Loď byla velmi kvalitní, žádné problémy, personál byl ochotný, převzetí lodě proběhlo v pořádku

-          V Marině možná byly slabší umývárny, WC

-          Jinak jsem si to moc užili, bylo to moc fine

-          I vám děkuji za vstřícnost a dobrou komunikaci

Hezký den přeji,

RD

------------------

Dne 30.4.2018

Ahoj Honzo.

V sobotu jsme se vrátili z plavby v HR. Měli jsme nádhernou novou loď DUFOUR 460 GRAND od společnosti EURONAUTIC, Marina Kornati, Biograd na Moru.

Celý týden nám přálo letní počasí s modrou oblohou, ale i důležitý vítr. Tak jsme pluli cca 70% plavby na plachty.

Za týden jsme upluli 220 NM.

Moje 9-ti členná posádka byla nadmíru spokojená s lodí, počasím i fungováním celé dovolené.

Já jako velitel jachty musím ocenit přístup vaší společnosti AZ YACHT CHARTER s.r.o., která nám plavbu zprostředkovala i  společnosti EURONAUTIC (HR).

Veškerá komunikace a administrativa proběhla rychle, profesionálně a s lidským přístupem.

Já a moji přátelé jsme od vaší společnosti absolvovali i teoretické kurzy, díky kterým jsme úspěšně získali potřebné zkoušky a oprávnění.

Myslím, že to je dost důvodů, proč budeme využívat vašich služeb i příště.

Děkujeme !

Martin D. (kpt. Maco J) s posádkou

------------------

Ahoj Honzo,
byly jsme prvně z Mariny Frapa dost rozladěni. Dost dlouho nám trvalo, než jsme se dopátrali, kde co a jak. Bloudili jsme a hledali Yacht-Operator Gmbh. Nikdo to neznal. Pak nás poslali, že máme zkusit First Class Sailing. Tam ale zavřeno a čekali tam lidi. V tom momentě jsem tě zavolal, aby jsme nečekali zbytečně před špatnou charterovkou. Byl pařák a všichni tam čekali co bude - roční dítě řvalo... Ale nedovolali jsme se ti.
Já šel na Pier 7 shánět loď. Molo dlouhé jak kšandy - nedošel jsem tam, do kanceláře mezi tím přišel člověk z oběda.
Nějaká češka co byla v pořadí po nás, co tam měla 7 lodí Marinu Frapa vychvalovala a že by jsme měli mít mapku.
Když jsem si vyčekal do kanceláře frontu, tak jsem si oddechl že je to správná chartrovka. Vyřídili papíry, místo 1500eur si vzal jen 1000eur kauce - karta mi nefungovala - tak to je plus chartrovky - že jim stačilo co jsem měl.
Loď ale byla až na 4tou. Dřív to nestihli - pak nám zařídili ten golfovej vozík na odvoz věcí - Marina hezká, ale moc velká a cesta na molo 5min... to je mínus. Takže jsme si zaskládali loď a pak se konala předávka - trochu hektické.
Mariňák mi vše vysvětlil - odlišnosti od Bavarky - věnoval nám dost času.
Loď dobrá - konfortní - asi lepší než Bavarka - v něktrerých detailech.
Takže loď jsme měli připravenou na vyplutí až v 19:00 - původně jsem chtěl vyplout na noc na Vis. Ale byl jsem tak unavený po cestě a po patáliích v maríně, že jsem to zavrhl a vyjeli ráno.
Navíc jsme ještě našli trochu křídkou - průhlednou hlavatku u spodního líku.
Ráno na to mariňák koukl a dal nám sebou lepící pásku, kdyby se to zvětšovalo.
Přístání v pátek bez problémové - mariňáci fungovali a pomáhali s lany. Předání bez problémů - netrval na detailech - chtěl jen vědět co má opravit.
Odvoz batožin zase golfovým vozíkem. OK. Jen vyklizení bylo už v 9 - to nám nikdo neřekl. My počítali jako obvykle v 10. Ráno jsem stepoval u officu vyřídit kauci, ale přišel až po 8mé (trochu sekera) a pak mi v půl 9 řekl, že musíme vyklidit loď v 9. Tak další zmatek.
Takže spokojeni jak s chartrovkou, tak s lodí, i s Marínou nakonec. Jen ten začátek byl horror - a kdyby jsi zvedal telefony, tak by nám to pomohlo a bylo to jednodušší.
Díky za  sehnání pěkné lodě.
Jo - a papíru lodi bylo jen 7 duší - ale i na stránkách 1st Class Sailing je uvedeno 8 lidí... on mi tvrdil, že se na to moc nehraje - že málo který policajt by mně za to pokutoval. Že klidně můžu mít dočasně na palubě i 5 lidí navíc.
Díky Roman

---------------------------

Dne 7.10.2018

Dobrý den,
plavba proběhla dobře. V maríně Zadar vše proběhlo velmi rychle a profasionálně. Loď Bavaria 44 byla v dobrém technickém stavu a jako kapitán jsem z ní byl nadšený. Doufám, že mi budete příznivě nakloněni a v roce 2019 budu absolvovat další cestu s Vámi. Ještě jednou velký dík .
S pozdravem
Jaroslav H.

-----------------------

Dne 2.9.2018

Vážený pane Hanzle,
jachtu předávali sami majitelé, kteří mají zřejmě pouze 2 lodě, takže byli dokonale obeznámeni s jejím stavem. Hned na začátku jsme zjistili, že oproti zaslanému seznamu inventáře není loď vybavena generátorem, odsolovačem ani měničem na 220 V. Loď je předávána v přístavu, kde nelze počítat s žádným zázemím (sprchy, WC, ...).
Majitelé byli milí manželé, cca 35 let, pán je evidentně zkušený jachtař, ale prakticky nemluví anglicky. Paní, v pokročilém těhotenství, je zřejmě rovněž jachtařkou a mluví slušně anglicky. S tou se vyřizuje veškerá administrativa.
První noc jsme již zůstali v přístavu, byť se jedná o rušné místo. Byli jsme zde připojeni na elektřinu i vodu.
Voda i elektřina se odebírá z "inteligentních sloupků", které se oživí čipovou kartou s nabitým kreditem. Sloupek umí měřit odebrané množství vody i elektřiny. S těmito sloupky jsme se setkali i v dalších řeckých přístavech. Za 5 € dostanete buď 400 litrů vody, nebo 4 kWh elektřiny. To lze libovolně kombinovat a koupit i případně větší množství.
Dovolenou jsme si užili! Ve srovnání s Chorvatskem je zde mnohem méně lodí a velké množství krytých zátok vhodných k přenocování. V přístavu jsme přenocovali pouze 2x, a to sice kvůli předpovídanému silnému větru, který se skutečně přihnal. Přístavy se platí, pokud přijde výběrčí. Pro loď našeho rozměru, 44 stop, stojí noc 2,70 €. V přístavech nejsou většinou mooringová lana, všichni jsou na vlastních kotvách.
Na Sporadech slušně foukalo, většinou 15 až 22 uzlů (někdy i podstatně více!), takže jsme si užili kvalitního oplachtění.

S přáním hezkého dne
Martin H.

------------------------

Dne 5.8.2018

Dobrý den,

Vše bylo v pohodě.

Díky J.

----------------------

Dne 28.8.2018

Dobrý den pane Hanzle.Díky za optání.Plavba proběhla v pohodě,až na ten vítr.Mohlo ho být víc.Ale na druhou stranu zase byl v noci klid na spaní.Ten problém se startovací baterí se vyřešil poměrně rychle,měli jsme trochu honičku se vrátit včas do maríny.Ale stihli jsme to.Na té lodi Marge už je trochu znát,že slouží.Drobné oděrky a naražení nikdo neopravuje.Je to škoda,loď je to dobrá.V maríě bylo vše v pořádku.Proti loňsku zdražili kauci ze 150 E na 170 E nevratných a 50 E vratných,které jsem dostal zpět.Komunikace byla dobrá,vstřícná.Horší byla cesta domů,jeli jsme to 18 hodin, z toho asi 3 hodiny v koloně.Díky za rychlé vyřízení té baterie.Nikdo pořádně nevěděl v čem byl problém.Praděpodobně jedna z provozních barerií(jsou tam dvě) byla úplně prázdná a vybila i tu startovací,i když jsou tam diody.Někdy jsou ale věci mezi nebem a zemí...Takže díky a snad příští rok.Karel K. Plzeň.

-------------------

Dne  24.6.2018

Ahoj Honzo, ve tři ráno jsme v poklidu a pohodě dorazili z Chorvatska domů.
Hodnocení - nakonec asi dobré. Společnost Ankora Nautika byla korektní a splnili vše co slíbili. To, že se porouchá sání vody a že v Kremiku jsou "nějací" technici, za to nikdo nemůže.
Pravda je, že loď předali až v šest večer a už jsme v sobotu nevypluli, ale zase - už ve tři nás na ni pustili, já ji prohlédl a nastěhovali jsme se. Pak nám měnili zobrazovací panel GPS, pak spravovali světlo (bílé vzadu), pak jsem ráno měnil žárovku zelenou vepředu a někde v lodi tekla voda, prý z nádrží a co chvíli pumpa vodu hnala ven. Vše ale fungovalo, Elán krásně stoupal proti větru a 8,5 uzle je z větru 12-13,4 docela dobrý výkon. Byla krásně a pohodově vyvážená. Díky poruše jsme se dostali do Šibeniku až večer a tak byla pumpa jen pro nás a technici na nás čekali i na mole. Mají tam prstová mola, krásně se do nich zajíždí a odpadají mooringové lapálie. Takže spokojenost Honzo a ještě jednou veliké díky za pomoc.
Zdravíme z Mezilesí
Jarda a Naďa

-------------------------

Dne 9.7.2018

Ahoj Honzo,

loď a výbava lodě byla v pořádku, vše funkční a čisté.
Personál při předání a převzetí příjemný a ochotný.

Nefungovalo pojištění kauce dle smlouvy, ani dle jejich podmínek a nabídek na stránkách. Ani to neuměli zdůvodnit. Dost dlouho trvalo než se vše domluvilo. Rozhodl to až jejich šéf. Nic z toho neumíme, musíte složit kauci.

První den přestal fungovat závěsný motor, byli jsme 20 min od maríny, tak jsem se vrátil zpět. Motor neopravili, ani neměli náhradní, ale nabídli, že jej hned odvezou do opravy a opravený přivezou autem někam na pobřeží. Dost mě překvapilo že nemají motorák, nicméně byli ochotní. Měli jsme v plánu plout na ostrovy, tedy vyrážíme bez motoru. Peníze za motor vrátili a dali slevu 20 EUR za to že jsme se vraceli zpět do maríny.

Dodatečné čištění za psa:
Před vyplutím nás na mole upozornil jeden base manager (pravděpodobně jejich šéf), že bude chtít  poplatek za zvláštní čištění. Na palubě nás stálo víc, cenu říkal anglicky a slyšeli jsme 15 EUR, mohl to zkomolit a mohlo to být 50 EUR. Každopádně po nás při návratu chtěli 150 EUR, což se anglicky už nedá zkomolit.
Na stránkách, ani v nějakém jejich oficiálním ceníku jsem tuto položku nenašel.
Beru to částečně za svojí chybu, cenu jsem měl dohodnout písemně dopředu, ale to už řešíme....

Díky za zprostředkování charteru.

Václav K.

----------------

Dne 16.9.2018

Ahoj Honzo,

čas našeho příjezdu trefil rozesílací automat skoro přesně.
Dovolená byla super, krásně jsme si zajachtili a holky měly radost, že nám celou dobu svítilo i sluníčko. S lodí naprostá spokojenost - jediné, co mi chybělo, byl plotr v kokpitu. V Euromarine to mají na háku - přebírání i předávání s úsměvem bez zbytečných prud. Čemu jsem úplně nerozuměl, že tam další češi platili pojištění kauce a k tomu jim dávali podepsat, že se nevztahuje na plachty, dingiho a motor k němu. Jsem rád, že jsme nemuseli nic řešit.

Díky moc
Petr

-------------------------

Dne 28.8.2018 Mazury

Ahoj,

vše proběhlo bezvadně. Kvalita služeb v marinách na velice dobré úrovni (bezvadný poměr cena/kvalita). Co se týče lodi spokojenost, až na malou drobnost, že kotva byla pouze na laně, takže manipulace s ní = ruční práce. Jenom drobnost, že údaje ve smlouvě a v board passu neodpovídaly skutečnosti. Kauce byla místo avizovaných 750 eur 500 eur a transig log byl místo 60 eur 40 eur a loď neměla žádný člun (ale vůbec to nevadilo).

Dík za spolupráci

Hezký den

René

-----------------------

Dne 24.6.2018

Nazdar

Všechno špica jak má být

ZK

------------------------------------------

Nazdar Honzo

Marina Volos

není marina,protože tam není zázemí,hoši tam chodí s kabelkama předávat lod,řekl bych polní
marina.Nejlepší je odjet hned v sobotu a vrátit se v sobotu ráno.Stojí se u trajektového mola, velký frmol.

Lod byla nová a kvalitně připravená až na to ,že vypadla vratná hadička nafty a nafta natekla do plováku

a bilge pumpou ven asi 50 l.Protože jsou to polní podmínky dodělávali na rychlo ten motor a tak to dopadlo.

Já jsem se taky vyznamenal,protože se mi utrhla kotva v noci a poryvy,které neměly být mě odnesly na skály a měl jsem dost bobky

v té tmě se z toho dostat.

Vyčíslení škody mi ted došlo,takže na to nepadne celá kauce, což bylo profesionální,protože to mohli hned
zaplácnout celou,také mi vrátili za ztracenou naftu ,co jsme se dohodli.Bazírují na tom,že chtějí vše ihned podrobně vědět.

Předání a převzetí dost zdlouhavé.Je tam asi 10 lodí.
Zdraví K

-----------------------

Dne 22.7.2018

Dobrý den, služby v Maríně (office, sociální zázemí ) na vysoké úrovni, předání lodi bez problémů, jakékoliv problémy (např vodní čerpadlo) řešili okamžitě. za mě velká spokojenost. (děvčata zaregistrovala občasné kyselé/nadřazené obličeje posádky maríny, která pomáhala při přistání pokud neprobíhalo úplně podle plánu)

lod nebyla úplně nejnovější tak měl svoje mouchy které odpovídaly věku. Zlobil dingy motor ale to jsem si vyreklamoval.

(marina poblíž centra kde jela do noci -nekdy do rána - diskoteka, nam to nevadilo, ale dokazu si predstavit ze nekdo by nemoh usnout)

také mám vaši ochrannou sít. můžu předat někde v centru nebo poslat poštou, co preferujete?

díky moc, jiří L.

-----------------------

Dne 28.8.2018

Ahoj,

v maríně dobrý, v Mirakul bylo pohodové prostředí. Předávka v předstihu a s úsměvem, množství rad kde kotvit a kde neplatit a kam na večeři. Loď v dobrém stavu (2002) vše na ní fungovalo. Jestli popluji ještě někdy ze Sukošanu, chci opět Mirakul. Tímto je pozdravuji.

Milan M

------------------

28.8.2018

Dobrý den,
děkujeme, v maríně vše proběhlo bez problémů, na lodi všechno fungovalo, byli jsme moc spokojení. Akorát mohlo víc foukat.
Karel byl skvělý, bylo nám ctí se plavit s takovým mořským matadorem. Příští rok určitě vyrazíme zas, pokusíme se objednat loď ještě do konce roku, aby byl větší výběr.

Ahoj, Karolina

----------------

Dne 17.7.2018

Ahoj Honzo,

Díky moc – vše proběhlo v pořádku. Konkrétně:

Marina:

- malá marina v centru příjemného městečka. Marina nová a krásně čistá. Dá se říci, že přímo v marině je supermarket, který měl otevřeno v týdnu tuším minimálně do 20:00.

- presonál mariny a charterovky Bospor (polská charterovka) velmi příjemný, přátelský. Při přebírání lodi se mi věnoval předávající a vše bez problémů i několikrát vysvětlil. Poté i  poradili s parkováním.

- co bylo v maríně nepříjemné byl neustálý vítr a tím spojené potíže s parkováním. Marina je sice v zátoce, ale od pevniny není ničím chráněna. Foukalo tam opravdu celý týden a naše Bavaria 32 kotvila v místě spíše pro motorové čluny a na manipulaci tam bylo opravu velmi málo místa. Navíc všude muring!

- výjezd z mariny tím myslím ze zálivu na moře trval cca hodinu a půl což pro mě který se do mariny 3x vracel bylo dost otravné. Šlo to zkrátit na cca hodinu proplutím pod zvedacím mostem v Tisnu, ten ale otevírají pouze 2 denně ráno a večer.

- lod nám předali již cca v 11 hodin v sobotu – byla připravená tak s tím neměli žádný problém.

Kvalita lodě: čekal bych, že lod stará 6 let bude v lepším stavu. Vše bylo funkční ale na můj vkus ne 100% udržované. Větrné clony vypadali jak 20 let staré. Skrz okno na stěžen nebylo vůbec vidět – zažloutlé.

Tak snad tak – kdyby cokoli jsem na telefonu nebo mailu.

Určitě se znovu ozvu – možná ještě v srpnu.

Ještě jednou díky a měj se fajn

Miloš M.

------------------

Dne 17.6.2018

Ahoj Honzo,

hlásím návrat z Chorvatska. Katamarán byl v poměrně dobrém stavu a v maríně taky vše podle plánu. Lidé z Chartrovky byli fajn a vyšli vstříc s vybavením i checkoutem v pátek večer.

Paní říkala, že tento katamarán Moonshadow je asi nej co mají, údajně byl více jak 2 roky mimo "službu", protože byl v exekuci než ho oni odkoupili. Kapitán druhého Lagoon 380 Shona měl problém s jedním motorem a musel se vracet. Praskl mu řemen na chlazení. Technik mu říkal, že se jim to na tomto motoru stává často. Takže asi moc nebrat.

Počasí bylo fajn, dost jsme pluli na plachty a celkem podle plánu. Jen poslední dva dny byla Bora a dost to foukalo. Ve čtvrtek jsme se v tom vraceli z Piškery do Tribunje a byly docela velké vlny. Posádka "trochu" bojovala, ale vše jsme zvládli.

Pokud budeš chtít další info, tak zavolej nebo napiš.

Co je nového s doplavným? A nějaký posun v plánu dalších plaveb?

Měj se fajn,
David

--------------------

Dne 30.9.2018

Ahoj Honzo,
loď jela na plachty slušně, ale druhý den nám upadl šekl od geny, takže jsme dva dny neplachtili, než jsme ho vyměnili za šekl od druhého refu (pořád hodně foukalo na nějaký servisní rozbalování plachet). Nádrž na vodu 130 l pro 6 lidí je hrozně málo, každý dva dny musíš někde nabírat. Adriatic Challenge mě naštvali, že mě nechali datlovat přes telefon znovu crew list, maj hodně lodí a nepřijdou mi moc příjemný. Příště bych radši zkusil jinou agenturu. Letos strašně lidí na konec září. Taky se vrátili ty ruský dobytkové. Příští rok jsem ještě slíbil kamarádovi, že ho vezmu poslední týden v červnu, jinak bych se Chorvatsku radši vyhnul.
Díky
T

-------------------

Dne 1.7.2018

zdravím,s lodí spokojenost,přebrání i vrácení Ok, jen po nás chtěli zaplatit vrtuli na přídavném motoru ale naštěstí jsme měli foto před vyplutím kde bylo vidět poškození,tak od toho upustili, zaměstnanci chartrovky taky v pohodě, jenom to počasí bylo horší ale s tím nic, jinak plno na kotvištích už je teď tak nevím co bude v hlavní sezonu

pěkný den¨
Martin P.

-------------

Dne 16.9.2018

+ Vynikající a bleskové vyřízení všech formalit. Ochotná a milá asistentka. Loď v pořádku a čistá, ale smrdící toaleta. Po upozornění, ale asistentka sjednala okamžitou nápravu.
- Ze strany skiperů (chlapců na mole) nic moc. Zkoušeli nějaké finty. Kdybych byl začátečník asi bych něco zaplatil. Blíží se konec sezony a chlapci mají nějaké resty. (propíchnutý záďový fendr, nějaký škrábanec na kýlu, uvolněná rolna kotevního řetězu ) .
Ale klidně pojedu s Ultra znova. Tonda

--------------

Dne 1.7.2018

Ahoj Honzo . Firma Pelsys na velmi slušné úrovni. Správný poměr mezi profesionalitou a srdečným přístupem. určitě Vystupování zaměstnanců patří k tomu lepšímu co jsem zažil. Loď ve velmi dobrém stavu. Vše funkční a čisté. Stylové doplňky, komletní sady nádobí. atd. Určitě se budu snažit na té lodi jet příští rok zhruba ve stejném termínu. Někdy v listopadu se budu snažit si ji zabukovat. Tonda

-------------

Dne 30.9.2018

Vše OK.

DYC jsou úplně v pohodě.

Loď je už stará, občas něco odpadlo (okno, držák sprchy, aretace kormidla) ... snaží se ale loď udržovat ... např. dali na loď nový člun pro 6 osob s hliníkovou podlážkou - super

poměr cena výkon je super

- loď můžu doporučit

Díky,

PP

--------------

Dne 9.7.2018

Ahoj Honzo,

díky za zprávu. Pár postřehů z Chorvatska:

Nákup v Šibeniku: kromě Merkatoru lze v novém Kauflandu 1 km před marinou.
Marina Mandalina: krásná, nová marina. Parkování již ale ne 8,- EUR/den. Za týden parkování účtují 628 HRK, tj. cca 85 EUR, tj. přes 12 EUR za den. Tj. Chorvatský model - "sedřít turistu kde to jde”… :)
Charterovka Anchora Charter  - OK, problém jen s přídavným motorem. První nefungoval, naštěstí druhý den dovezli náhradní do Primoštenu. S tím obecné problémy dvoutaktových malých přídavných motorů - ne vždy jdou nastartovat. Za 80,- EUR by mohli údržbě věnovat víc pozornosti.

Pěkné léto!!

Tomáš

---------------

Dne 29.7.2018

Ahoj,

marina i charterova firma byly v pohode. Bylo par veci na odladeni (byla to nova lod), ale servis byl na urovni. Jenom pozor v sezone pri navratu se ceka pres hodinu jen na vjezd do mariny.

Dekuji

Filip

-----------------

Dne 27.5.2018

Ahoj,

Svedsko se ukazalo jako super lokalita.

Marina byla trochu dal od mesta, ale relativne blizko byl vlak a taxi taky fungovalo dobre. Marina je hodne majitelska, tak je zazemi omezene. Bohuzel tam nejsou sprchy. Jinak absolutne klidne misto

Lod byla v pohode. Par drobnosti, ale ty nestaly za rec

Hezky den

Filip

------------------

Dne 29.7.2018

Dobrý den Honzo,

marína na řecké poměry čistá a dobře vybavená, jen v noci pravidelně hrozný puch z nedaleké skládky. Příjemné je parkování zdarma.
Loď vzhledem ke svému stáří (16 let) v dobrém stavu, problémy jen s maličkostmi, které technik ochotně odstranil. Jízdní vlastnosti na plachty perfektní. Personál charterovky mimořádně ochotný a vstřícný, rozhodně doporučuji.

Petr

-----------------

Dne 10.7.2018

Dobrý den, vše naprosto super, předání, převzetí, úklid, jednání vše super. Bez závad.

----------------

Dne 29.7.2018

Ahoj Honzo,

bylo to celkově fajn.

Pitter yachting v Trogiru: profesionalní, vstřícní, fajn. Celkově pochvala, příště s nima pojedu zas. Předávání lodě tam i zpět v přátelském duchu.

Loď: Privat Dancert Bav 46 cruiser - starší typ. Vzhledem k věku lodi všechno v nejlepším pořádku. Plachty, motor, vybavení ok.
Výbava lodi: bylo tam víc věcí než bych čekal: lana navíc, asi 10 fendrů, slušný nářadí i dalekohled, baterky, telefon, mapy, funkční wifi..
Plachty ucházející, spouštěcí, nikoliv rolovací, takže jsme si i slušně zaplachtili. Všechno fungovalo.
Celkově Pitter za 1.

Navíc jeden tip: na Hvaru, Šoltě a v jiných exponovaných lokalitách je dobré mít všude rezervace na stání.
Na to Pitter doporučil mysea.com, kde je parádní aplikace, kterou jsme párkrát využili - online booking bojí nebo stání přímo z telefonu.
Podobnou aplikaci mají separátně i ACI. Obojí výrazně usnadní pohyb v hi season.

Udělal jsem na lodi nějakou drobnou škodu, ale měli jsme nevratnou pojistku, takže bez problémů.

Díky, užili jsme si to.

Ahoj.

Petr

---------------

Dne 7.10.2018

Ahoj Honzo,
varoval jsi mě, takže si nejdu stěžovat, jenom zase zpětně varovat.
Lodě Kufner DundD 54 výrazně nedoporučuju pro:
- skippery s méně než haldou zkušeností. Ne kvůli délce, ale kvůli nástrahám/kravinám, které budou muset za plavby řešit.
- posádky, které čekají, že jedou na velkou, luxusní loď. Stojná výška vevnitř je pouhých 190 cm, což je na tak velkou loď naprosto nelogické. 2 z posádky se mi tam nevlezli. Záďové kajuty jsou pak co se stojné výšky/prostoru menší, než na lecjaké 38.
- letní plavby pro posádky, které nechtějí spát venku. Výhoda je, že na palubě se dá krásně spát. Místa halda, na nástavbě rovnou i matračky. A je to potřeba, protože v záďových kajutách je jediná mrňavá luknička na větrání celého prostoru. Takže v létě budou naprosto neobyvatelné a bude z nich v podstatě taková nepohodlně průchozí skříňka na věci.
- posádky, které nechtějí jezdit ve střepech z nádobí. Na kuchyňských skříňkách s nádobím nejsou žádné zámky/závlačky/háčky, které by je držely zavřené. Jsou tam jenom panty s pérem. Takže v náklonu to chce se hodně modlit. Nebo to přelepit stříbrnkou, jako já.
- posádky, které chtějí přežít plavbu. Kompletně všechny velké lukny (4 včetně té příďové) neměly přišroubované panty k rámu. Tam, kde byly díry na 2 šrouby byly jen hříbky tmelu. Když za mnou přišel v pátek celý schlíplý posádečník z příďové kajuty, že to na poslední den posral a urval okno, šel jsem se tam mrknout a následně se nasral tak, že jsem málem urval hlavu mariňákovi, který si samozřejmě začal vymýšlet nesmysly v pořadí -
"Urvali jste šrouby."
/"Vážně, a kde jsou zbytky šroubů? A kde jsou šrouby na ostatních luknách?"/
"To tak má být."
/"To jako myslíš vážně? A jak to tam má podle tebe jako držet?"/
"No, ten pant je vepředu zaháklý za ten rám."
/"Takže ty díry na šroubky jsou tam jenom tak."/
"Ne, tak tam se to přilepí tím tmelem ..."
/"Okamžitě si tady přestaň vymýšlet kraviny. Já nejsem na lodi poprvé, tak mi tu nevykládej takové pohádky. Tam očividně musí být dva šrouby na pant a vy tam nemáte ani jeden. Tušíš, co by to udělalo při plavbě proti velkým vlnám. Ta první by tu luknu vysadila, druhá urvala a třetí a další by tu loď zaplavily vodou. Máte obrovské štěstí, že tu máte takové turistické podmínky a že se s tou lodí nikdo nedostal do trochu náročnějšího počasí, jinak už jste ji měli potopenou."/
A tak dál jsme si s hochem chvilku povídali o tom, jak se snaží zabít posádku buď výrobce lodě, nebo oni.
Trochu uklidněný jsem si o tom pak asi 20 minut povídal i s paní v kanceláři, kterou jsem doufejme vyděsil dostatečně na to, aby zajistila kontrolu a nápravu na všech lodích.
Jinak přemýšlím, jak jim tam dostat nějakou technickou kontrolu z kapitanátu, protože jestli to mají podobně zfušované i jinde, tak to zavání nějakým zásadním průserem.

Shrnuto a podtrženo, velká loď za malé peníze, ale člověk dostane, co si zaplatil. Já měl naštěstí posádku, která vnímala v podstatě jen možnost rozvalit se na matračkách na nástavbě nebo na palubě a večer za chladna ve velkém salónu, takže z jejich pohledu ok. Přežili jsme, takže i z mého pohledu nakonec úleva. Ale příští charter tohohle typu lodě si móóóc dobře rozmyslím.
Měj se!
Viktor

Váha: 
0

www.zhotoveniwebu.cz | www.studiografiky.cz