Naučte se ovládat loď - vyberte si
z naší nabídky kurzů
Plachtěte a relaxujte
nabízíme více jak 100
různých destinací
I v zimě můžete plachtit v teple
nabízímé Vám více jak 1000 lodí
v Karibiku a Thajsku
Potřebujte více praxe ?
Přihlašte se na naše zdokonalovací kurzy
a přeplavby.
Potřebujte poradit od profesionála?

+420 723 095 704 | Jan Hanzl

1
2
3
Na otázku zda pojišťovat nebo ne je naše odpověď zcela jasná:  ANO POJIŠŤOVAT. Stojí to sice... více
VÍTEJTE NA PALUBĚ AŤ JIŽ MÁTE AMBICE MÍŘIT PŘÍMO NA MOŘE, NEBO CHCETE ZŮSTAT NA JEZERECH ČI... více
POROVNÁNÍ PLACHETNICE A KATAMARANU Plachetnice (Monohull)-výhody    ... více

Novinky

Krásné a veselé Vánoce

Naši  milí jachtaři !

V tomto podivném čase přejeme krásné a spokojené Vánoce a do nového roku  hodně síly a zdraví !

Moc děkujeme všem  posádkám co si od nás již letos objednaly.

Ty co mají lodě z letoška přeložené, chceme ujisti, že vše platí ! 

A ještě váhajícím posádkám posíláme jako vánoční dárek slevu ve výši 50 EUR na každý nově objednaný týden ! *

Ještě jednou krásný Štědrý den  a děkujeme za vaší přízeň !

Aneta Volná a Jan Hanzl 

AZYacht.cz

*platí pro objednávy od 25.12.2020 do 3.12.2021

SEZÓNA 2020 PODĚKOVÁNÍ

Moji milí jachtaři !

V neděli minulý týden se vrátila do přístavu poslední posádka sezóny 2020.  Tímto vyloděním jsme formálně ukončili sezónu 2020. 

Jaká byla ? No to víte vy sami nejlépe.  Byla plná zvratů, rušení, posouvání, překládání plaveb, kurzů a charterů. Moc tedy všem děkujeme za neskutečnou trpělivost a ochotu problémy řešit. Jsme také moc rádi, že se nám přeložení povedla a že posádky co si neužili letos moře, určitě vyjednou příští rok !

Pevně věříme, že nová sezóna bude již blíže normálu, na který jsme zvyklí.

 

Charter 2021

Ještě jsme všichni v  období nejistoty, ale jsme přesvědčeni, že ti z vás, co objednávají již nyní na rok 2021 určitě nedělají chybu a mají náskok před ostatními.

Je skutečně velké množštví  lodí přeložených z letošního roku a to především do období června, července  a září 2021. Na  tyto termíny je  již nyní  dobrých lodí nedostatek. Obsazenost je přes 54 % (především nových lodí, 2018+). Pokud zvažujete plavby v období  léta 2021, naše doporučení je objednat nyní.

Zálohy na platby jsou do konce roku na úrovni 15 % až 30 %, dle společnosti. Většina také nabízí přeložení v případě problémů způsobených Covid 19.  Máte-li  posádku, neváhejte.

Na květnové a nebo říjnové termíny 2021 se dá ještě klidně počkat, tam se zdá, že lodí je dost a dají se třeba objednat v Last minute.

Kurzy MDČR a VMP

Teoretické kurzy jsme ze září a října 2020 zatím přeložili na leden 2021. Proč ? Zatím není jasné, zda se bude moci zkoušet. Připravovat vás na nejistý termín zkoušky je nekorektní. Je to  ztráta času a vašich peněz. Snad příští týden nám vláda dá vědět více a my pošleme pevné  termíny a více  k přípravě a k termínům zkoušek.

Praktické jízdy na Vltavě

Tady je situace trochu jiná a jak se říká „štěstí přeje připraveným“. Od  tohoto pondělí obnovujeme plavby přes Plavební komoru Smíchov. Na těchto plavbách rádi vyzkoušíme a potvrdíme praxi, abyste si mohli rezervovat termín zkoušek na Státní plavební správě. Zájem o zkoušky  je obrovský a termíny jsou velice plné !!  Na tyto plavby máme stále výrazné slevy a jsme nejlevější školící středisko VMP :))

Kurzy v Chorvatsku 2021

Na našich stránkách jsme již vypsali nové termíny a začínáme jezdit  již od března 2021. Pevně věřím, že jaro bude bez omezení a  na plavby s vámi  se těšíme !

Plavby 2021

Všechny přeložené plavby z letošního roku platí a budou v podobných termínech. První plavba je již tradiční Velikonoční, která  začínající dne 2.4.2021. I tady je již vše aktualizováno na našich stránkách. Do poloviny prosince pošleme také nové smlouvy na 2021.

Co tedy závěrem ?

Moc děkujeme ještě jednou za letošní spolupráci. Posádkám díky za zpětné vazby, které byly v naprosté většině výborné. Jsme také rádi, že pojištění u firmy Yacht Pool funguje, a že se nám podařilo všechny škody zlikvidovat.

Tedy. Pokud se chystáte v příštím roce na moře, pište nám a požadujte nabídky již nyní. . Dobré lodě po novém roce nebudou. Se slevami jistě můžete počítat. Budeme se snažit vyjít vám maximálně vstříc.

A zcela závěrem. Pokud máte již nyní abstinenční příznaky z nedostatku moře, dejte vědět. Máme tu jednu krásnou 3 týdenní plavbu z Malorky na Kanárské ostrovy a nebo třeba kratší Mikulášskou plavbu v Chorvatsku. Na  Středozemním moři je počasí stále dobré :))

 

Všem pevné zdraví a krásný Advent !

Jan Hanzl a Aneta Volná                                     
AZ Yacht.cz
Púchovská 2
141 00 Praha 4
Mobil:+420 723 095 704
E-mail: info@azyacht.cz
Internet:www.azyacht.cz

Kurzy se slevou až 60 % již tento týden

Ahoj milí  jachtaři

Jak jsme psali minule, cesta k moři zatím vypadá stále reálněji. Pokud se tedy rozhodnete i letos jet k moři a nebo zůstanete doma, určitě se vám hodí  tyto tři kurzy.

Kurzy na kapitánský průkaz VMP. Zde  jen upřesňujeme, program. Více je zde.

Termín: 22. - 24. května 2020 , Praha, Císařská louka 599, Praha 5.

Pátek 22.5.
Od 14.00 hod. Praktické plavby na motorové lodi (2 - 3 hodiny). Od 17.00 - 20.00 hod. následuje  druhá část teorie VMP M (motorové lodě).

Sobota 23.5.
9.00 - 12.00 hod. Druhá část teorie VMP M. Po obědě následuje část teorie VMP S (plachty). Od 16.00 hod. praktické plavby VMP S (2 -3 hodiny).

Neděle 24.5.
9.00 - 13.00 hod. Dokočení VMP S. Po obědě od 14.00 - 19.00 hod. teorie VMP C (motorové lodě a plachetnice na moři do 1NM od pobřežní linie).

Kurz VHF  SRC (Short Range Certificate)

Termín: 26. a 27. května 2020.

Jedná se o dvě odpoledne, úterý a středa, vždy 16.00 - 21.00 hod.

Cena : 2.900 Kč/osobu.

Místo: CERE Praha 4.

V ceně: instruktor, učebnice, pomůcky.

Instruktor: Kateřina Staňková

Přednášky jsou vedeny certifikovaným školícím střediskem a připraví vás tak, abyste byli schopni do cca 14 dnů složit potřebnou zkoušku na  ČTU.

Více je také zde: https://krasajachtingu.cz/mit-spravny-prukaz-je-zodpovednosti-kapitana-r...

Kurz MDCR C a B. Zde jen upřesňujeme program. Více je zde

Termín: 5. června - 7. června, Praha, Císařská louka 599, Praha 5

pátek 17.00 – 20.00 hod.: Navigace C.

sobota 9.00 – 18.00 hod.: Navigace B, Colreg a námořní právo, plavební nauka.

neděle 9.00 – 13.00 hod.: Meteorologie, zdravověda, angličtina.

Cena: 3.800 Kč/osobu.

Je to  „akční corona cena“. 

Instruktor: Jan Hanzl

V ceně. instruktor, prezentace, pomůcky.

Jan Hanzl , AZ Yacht.cz , info@azyacht.cz, +420 723 095 704

VMP sleva 60% z běžných cen !

Milí jachtaři

Moc Vás zdravím v této době, kdy už se nám o něco lépe dýchá.

Zprávy o cestování  začínají být trochu  příznivější než byly před měsícem. Každý den jsme v kontaktu s partnery v Chorvatsku,  Řecku nebo Itálii.  Bohužel,  ale stále  nemáme  žádné jasné a zcela konkrétní  informace, které bychom Vám mohli prezentovt jako konečné.

Podařilo se nám  přeložit  všechny květnové  plavby  a čekáme  jak to bude s plavbami  v měsíci červnu.  Zatím se  dají přeložit plavby, které končí 6. června 2020. U prázdninových plaveb to zatím vypadá, že proběhnou všechny beze změn. Tady děkuji všem za skvělou spolupráci a trpělivost.

VMP  -  60% sleva na všechny kurz

Dnes je  již možné  plavit se po všech řekách a jezerech v ČR.

Můžete tedy využít možnost naší  60%  SLEVY na kurzy VMP na motorové  lodě  a nebo plachetnice.

Pokud tedy zvažujete, že  letos  strávíte i nějaký čas na českých řekách a nebo  jezerech máte jedinečnou šanci získat  licenci  VMP  za nejvýhodnějších podmínek v ČR !

Pronájem lodí v zahraničí za 10% zálohy

Druhá polovina léta a podzim je již hodně obsazen. Pokud zvažujete  v této době vyjet na moře, tak  v současné  době si můžete objednat lodě  za příznivé ceny  a bonusem jen 10% zálohy. Ta je vratná v podobě voucheru v  případě, že by se charter nemohl z důvodu Corona viru realizovat.

Na červen pro Vás připravujeme  poznávací plavby po Vltavě přímo v centru  Prahy. 

Do konce května Vám dáme vědět více.

Mějte se moc fajn a v případě dotazů nám piště  a nebo volejte.

Ještě jednou vám všem velké díky !

Jan Hanzl , AZ Yacht.cz , info@azyacht.cz, +420 723 095 704

Corona virus - opatření

Vážení přátelé jachtingu,

Situace kolem Corona viru se mění každý den, stejně tak se mění každý den výhledy na budoucnost charterů pro letošní rok. Dali jsme Vám dohromady soubor informací z dosavadních zkušeností, které máme z překládání termínu pronájmu na duben a začátek května 2020.

Realita do dnešního data je taková, že každý majitel lodi k řešení přistupuje jinak a podmínky jsou tedy různé. Nemusí vždy platiti, že přeložení termínu je bráno jako samozřejmost, jak někteří možná tvrdí*:
 

- některý majitel lodi překládá  na podzim 2020

- najdou se i tací co překládají i na rok 2021

- některý majitel lodi nedělá vůbec nic a vyčkávají ( těch je ale opravud jen pár)

- někteří požadují za přeložení poplatek (5-15%) a  někdy se to povede zdarma,

- absolutní většina těch, kdo přistupují aktivně se ovšem vymezila časově a  řeší jen chartery cca 30 dnů do vyplutí. Zkrátka se čeká, zda se něco nezmění !
.- některé větší společnosti například již komunikují jen přes automat, který dává žádosti o řadí do pořadníků a řeší vše podle data vyplutí.
- Nikdo zatím nevracel zálohy a jak se situace posouvá je jasné, že to nikdo ani neudělá, protože dle smluv nemusí a za druhé by to bylo pro majitele lodí  jasně likvidační.

Co tedy dělat ?

Pošlete nám  prosím písemně termín, na který byste zvažovali přeložení plavby a my hned zahájíme s majiteli jednání. Věříme, že přeložení na podzim by mělo být bezpečné a bez dalších překladů. Zároveň je asi i lepší než nejistý překlad na rok 2021. Ale situace se může dále vyvíjet. Věřte, že Vám chceme vyjít maximálně vstříc, ale víc než jednat a jednat  s majiteli lodí (dle vašeho zadaní) ani dělat nemůžeme. Podle dosavadního postupu majitelů  je tedy zatím vhodné zahájit jednání 2 týdny před termínem doplatku, který máte ve smlouvě a to o přeložení.

Pozitivní zatím jet to,že se posuvají platby doplatků (druhých záloh) a to téměř na den vyplutí. Naší snahou je také na tyto doplatky získat záruky (státní, bankovní).

Závěrem jedno konstatování. Od vyhlášení nouzového stavu v naší zemi, neuzavíráme žádné obchody z naší nabídky, nevedeme žádnou inzerci zaměřenou na prodeje a plně se soustředíme na řešení a pomoc klientům.

V současné době je nabízení jakýchkoli plaveb „za super podmínek“ z naší strany považováno za neslušné a neetické. 

Věřte, že také děláme vše proto, abychom se v létě 2020 v Chorvatsku, a na moři obecně, všichni ve zdraví sešli.

Přeji Vám  hodně  zdraví a duševní pohod a věřím, že to zvládneme !

Aneta Volná a Jan Hanzl, AZ Yacht Charter

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*Charter lodí není cestovní služba, na kterou by se mohla vztahovat jakékoliv vyšší nařízení o stornu bez poplatků a podobně a to za všech situací od válek po epidemie. Všechny kroky se řídí podmínkami majitelů lodí. Majitelé lodí (zahraniční společnosti) řeší svůj postup s ohledem na klienty, ale i  svojí další ekonomickou existenci. Tím je dána velká odlišnost v přístupu. Ale ve všech případech platí, že každý vstřícný přístup je dán dobrou vůlí majitelů lodí.

Kurz a zkouška MDČR C a B již příští víkend !

Kurzy MDCR C a B - víkend 28.2. až 1.3.2020

Milý jachtaři,

rádi Vám  připomínáme, že již příští víkend se koná příprava na složení teoretické zkoušky MDČR C a B.

Tedy kurz ke získání českého námořního patentu pro plavby ve všech světových mořích do vzdálenosti 20 resp. 200 NM od břehu.

Termín kurzu je 28.2. do 1.3. 2020. Pátek od 17.00 do 21:00. Sobota a Neděle od 9:00 do 18.00. 

Cena kurzu od 1500 Kč, v závislosti na vašich dosavadních znalostech a vědomostech. Více naleznete zde a nebo volejte: Ing. Jan Hanzl na +420723095704.

Pokud nemáte žádné zkušenosti, není problém, přijďte také. Cena plného kurzu je 4 500 Kč za stupeň  MDCR C a 6 500 Kč za MDCR C a B !!

Zkouška se státním dozorem je v úterý 10.3. 2020 od 13:00 hodin.

Místo konání kurzu a zkoušky:  Yacht club Císařská louka, Císařská louka 599, Praha 5, 150 00 (www.yccl.cz). 

Parkování je přímo před klubem a to zcela zdarma.

Svoji účast potvrďte na: info@azyacht.cz

Přednáší: Ing. Pavel Burket a Ing. Jan Hanzl.

S sebou psací potřeby a dobrou mysl. Ostatní dodáme my !

Přejeme  krásný pátek 

Aneta Volná a Jan Hanzl

AZ Yacht Charter

www.azyacht.cz

info@azyacht.cz

PF 2020

Naši milí jachtaři,

moc a moc Vám děkujeme za Vaší přízeň, důvěru a podporu v tomto roce. 

Díky Vám, ale i svobodě, kterou již 30 let máme, se můžeme plavit na všech mořích a řekách celého světa !

Vedle běžného charteru jsme s Vaší podporou společně letos uskutečnili krásné plavby v Chorvatsku, Řecku, Itálii, Skotsku, Švédsku, Dánsku a Německu.

Děkujeme Vám. Všechny  plavby s Vámi byly nádherné !

Budeme moc rádi pokud nám zachováte přízeň i v roce 2020 a pevně věříme, že i ta naše, stále ještě nová, svoboda vydrží alespoň dalších 30 let.

Držme si palce !

Hodně štěstí, zraví a mnoho úspěchů Vám všem v Novém roce 2020 !

Ahoj 

Aneta Volná a Jan Hanzl

AZ Yacht.cz

 

Předvánoční sleva až 50%

Milý jachtaři,

do Vánoc to ještě stihnete. Většina zajímavých slev stále trvá ! 

Tak například. Dnes již skoro na všech kontinentech působící rakouský Pitter Yachting nabízí vedle slevy až 30% i motor ke člunu ZDARMA !

Tu samou nabídku má i Angelina Yachtcharter. ZDARMA  nabízí přívěsný motor ke všem pronájmů v Biogradu, Trogiru nebo Šibeniku.

Asta Yachting, která si stále drží vysoký standard kvality, nabízí vedle 20 % slevy ke každému charteru další slevu ve výši 150-300 EUR. Napište si o ni !

ZA AZ YACHT CHARTER DODÁVÁME !

KE KAŽDÉ LODI NAD 45 STOP ZÁVAZNĚ OBJEDNÁNÉ DO 30.12.2019  MÁTE U NÁS V KANCELÁŘI  JACHTAŘSKÉHO PRŮVODCE CHORVATSKO 888 ZÁTOK A PŘÍSTAVŮ 2018 A TO ZCELA ZDARMA !

________________________________________
Období: 23.5.2020 - 30.5.2020
Dufour 430 (GOOD FRIENDS) - Angelina Yachtcharter
Rok: 2019
Země: CHORVATSKO
Přístav: Trogir/SCT Marina Trogir 
Počet lůžek: 10 (8+2)

Cena: 3 150,00 €
Sleva: -33,15%
Cena: 2 106,00 €

více informací

________________________________________
Období: 6.6.2020 - 13.6.2020
Bavaria 49 (Stončica I (Chartplotter in cockipt)) - Bosfor
Rok: 2003
Země: CHORVATSKO
Přístav: Pirovac/Marina Pirovac 
Počet lůžek: 11 (10+1)

Cena: 3 500,00 €

Sleva: -48,43%
Cena: 1 805,00 €

více informací

________________________________________
Období: 23.5.2020 - 30.5.2020
Dufour 512 Grand Large (DONNA) - Angelina Yachtcharter
Rok: 2017
Země: CHORVATSKO
Přístav: Trogir/SCT Marina Trogir 
Počet lůžek: 12 (10+2)

Cena: 5 100,00 €
Sleva: -33,15%
Cena: 3 409,00 €

více informací

________________________

Období: 23.5.2020 - 30.5.2020 - NÁŠ TYP NA SUPER PLAVBU ZA SKVĚLOU CENU ! 
Oceanis 45 (Fantasy Planet) - Sea Folk Yacht Charter
Rok: 2018
Země: ITÁLIE
Přístav: Palermo/Marina Villa Igiea 
Počet lůžek: 10 (8 + 2)

Cena: 3 200,00 €
Sleva: -39,84%
Cena: 1 925,00 €

více informací

 

Závěrem. Pokud uvažujete  o kurzu  MDCR C a B, tedy kurz ke získání českého námořního patentu pro plavby ve všech světových mořích do vzdálenosti 20 NM respektive 200 NM, máme stále ještě volno na lednový termín.Ten proběhne od 17.1. do 19.1.2020 v Praze v Yacht klubu na  Císařské louce.

Cena kurzu je od 1500 Kč. Více naleznete zde a nebo volejte  přímo Ing. Jan Hanzl na +420723095704.

Aneta Volná a Jan Hanzl

AZ Yacht Charter, www.azyacht.cz, info@azyacht.cz

Thajsko se slevou 25 % a 1000 EUR jako dárek !

Flotilová plavba  po nejkrásnějších thajských jachtařských revírech  je tedy  !

Milí jachtaři !

Chtěli byste poznat Thajsko a netroufáte si jet sami ? Ták právě pro Vás je určena tato plavba ! Jedná se o pečlivě naplánovanou plavbu 12 lodí na západním břehu Thajska. Jedna loď  se zkušeným kapitánem a posádkou je Vám trvale k dispozici. Plánuje trasu, pomáhá při kotvení a při případných nesnázích posádky. Pro podrobný itinerář plavby nás neváhejte kontaktovat !

Termín plavby: 18. - 25. dubna 2020

Místo plavby:  Phuket, Thajsko, Yacht Haven  Marína.

Plavba je zajištěna s podporou Thajské centrály cestovního ruchu a firmy Dream Yacht Charter.

Sun Odyssey 409, r. v. 2014, 6+2
Cena: € 2 750

Cena po slevě € 2 066

Povinné příplatky: 175 EUR úklid

Sun Odyssey 469, r. v. 2014, 8+2
Cena: € 3 670

Cena po slevě € 2 896

Povinné příplatky: 210 EUR 

Harmony 52, r. v. 2007, 10+2
Cena: € 3 230

Cena po slevě € 2 499

Povinné příplatky: 230 EUR úklid

Dufour 460 GL, r. v. 2018,10+2
Cena: € 4 320

Cena po slevě € 3 483

Povinné příplatky: 210 EUR úklid

Oceanis 48, r. v. 2014,10+2
Cena: € 4 320

Cena po slevě € 3 488

Povinné příplatky: 210 EUR úklid

Lagoon 42, r. v. 2019,10+2
Cena: € 5 900

Cena po slevě € 4 909

Povinné příplatky: 250 EUR úklid

Bali 4.1, r. v. 2020,10+2
Cena: € 6 410

Cena po slevě € 5 369

Povinné příplatky: 250 EUR úklid

Účastnický poplatek - startovné: 1000 EUR / loď hradí Thajská centrála cestovního ruchu.

Poplatek zahrnuje zejména:

Náklady na doprovodnou loď

Organizaci a zajištění plavby včetně denního breefingu kapitánů

Občerstvení na zahajovací párty

Galavečer po ukončení plavby

Zajímavé ceny budou losovány denně na breefingu kapitánů

Voucher na týdenní pobyt v Thajsku pro 2 osoby (losování při závěrečném galavečeru) !
 

Pro více informací  o plavbě a přesném itineráři plavby nás kontaktujte na :

Aneta Volná a Jan Hanzl
info@azyacht.cz
+420 723 095 704

Black Friday 28% na vybrané lodi !

Milí jachtaři !

Exkluzivně  jsme jen  pro Vás spolu s významnou chorvatskou agenturou  ASTA YACHTING připravili v rámci všude přítomné „Black Friday“  slevu ve výši 28 % na všechny plachetnice od 40 do 54 stop a to pro všechny termíny v sezóně 2020 !

Akce platí od pondělí 25.11.2019 do pátku 29.2019 na závazně objednané, tedy uhrazené, lodě.

Plachetnice  jsou z maríny Sukošan, která je velice jednoduše dosažitelné letecky za ceny již od 2500 Kč ! Pokud objednáte dostatečně včas, dostanete se do maríny bez stresů na dálnici a  to za ceny blížící se cenám jízdy autem !

Pokud již máte své posádky kompletní, objednejte právě nyní. Především v  červnových termínech zbývá v některých kategoriích již jen 10% kapacity. Ano svět se zbláznil !

Období: 6.6.2020 - 13.6.2020

DUFOUR 460 Grand Large BT (LOLA)
Rok: 2018 ; Main sail: 2018; Genoa: 2018
Přístav: Marina D-Marin Dalmacija 
Počet lůžek: 10 (8+2)
WC/Sprcha: 4 /4

Cena: 3 590,00 €
Sleva: -28,00%
Cena: 2 730,00 €

 

BAVARIA C 45 BT (19) (TWIGGY)
Rok: 2019 ; Main sail: 2019; Genoa: 2019
Přístav: Marina D-Marin Dalmacija
Počet lůžek: 12 (10+2)
Kajuty: 5 +salon
WC/Sprcha: 2 /2

Cena: 3 790,00 €
Sleva: -28,00%
Cena: 2 890,00 €

SUN ODYSSEY 509 BT (MAGIC DREAMS)
Typ: Plachetnice
Rok: 2014 ; Main sail: 2014; Genoa: 2014
Přístav:Marina D-Marin Dalmacija
Počet lůžek: 12 (10+2)
WC/Sprcha: 3 /3

Cena: 3 990,00 €
Sleva: -28,00%
Cena: 3 052,00 €

 

O další výhodné nabídky nás kontaktujte na info@azyacht.cz, Jan Hanzl, AZ Yacht.cz. Moc rádi zašleme aktuální nabídku slev na všechny lodě a destinace !

 

Stránky


www.zhotoveniwebu.cz | www.studiografiky.cz