Naučte se ovládat loď - vyberte si
z naší nabídky kurzů
Plachtěte a relaxujte
nabízíme více jak 100
různých destinací
I v zimě můžete plachtit v teple
nabízímé Vám více jak 1000 lodí
v Karibiku a Thajsku
Potřebujte více praxe ?
Přihlašte se na naše zdokonalovací kurzy
a přeplavby.
Potřebujte poradit od profesionála?

+420 723 095 704 | Jan Hanzl

1
2
3
Všeobecně zde mluvíme  především o pojištění kauce. Na otázku zda pojišťovat nebo ne je naše... více
VÍTEJTE NA PALUBĚ AŤ JIŽ MÁTE AMBICE MÍŘIT PŘÍMO NA MOŘE, NEBO CHCETE ZŮSTAT NA JEZERECH ČI... více
POROVNÁNÍ PLACHETNICE A KATAMARANU Plachetnice (Monohull)-výhody    ... více

Poprvé na lodi

VÍTEJTE NA PALUBĚ AŤ JIŽ MÁTE AMBICE MÍŘIT PŘÍMO NA MOŘE, NEBO CHCETE ZŮSTAT NA JEZERECH ČI ŘEKÁCH 

 

Žádné zkušenosti s jachtingem nemám, ale jachting bych si rád/a vyzkoušel/a. Jak na to ?

Pokud nemáte žádné zkušenosti, ale jachting vás láká, pak máte možnost přihlásit se na Kurz jachtingu na zkoušku na našich jezerních lodích. Tento kurz je v České republice, trvá jeden den a seznámí Vás se základy vedení plachetnice a nebo motorové lodi.

Pokud chcete vyzkoušet jachting přímo na moři, pak se můžete přihlásit na Kurz jachtingu na moři. Tyto kurzy jsou většinou týdenní a jsou organizovány na jaře a na podzim v Chorvatsku a nebo také na Baltském moři. Můžete vyzkoušet Kurz na plachetnici, na katamaránu nebo na motorové lodi.  Pokud si nebudete vědět rady s výběrem, tak nám volejte na naší asistenční linku +420 723 095 704.  obratem Vám zavoláme zpět a rádi poradíme. Nebudou-li Vás vyhovovat naše termíny, zorganizujeme pro Vás Kurz individuální. Kurzy jachtingu na zkoušku  jsou nejvíce prodávány formou DÁRKOVÝCH KUPÓNŮ.

Na lodi jsem již byl/a, ale je na motorové, ale rád/a bych se naučil/a ovládat plachetnici ?

Pokud se chcete naučit ovládat plachetnici, pak si zvolte Kurz jachtingu na plachetnici v ČR a nebo Kurz jachtingu na moři. Pokud zvolíte kombinaci obou tak nejen, že získáte více dovedností, ale i výrazně ušetříte. Tyto dva kurzy jsou nabízeny v Balíčku služeb. Pro více informací nám volejte na naší asistenční linku +420 723 095 704.

Již jsme na plachetnici byl/a, ale jen v posádce a rád/a bych získal/a oprávnění k vedení motorové lodi a nebo plachetnice ?

Většina našich kurzů je zakončena zkouškou, na základě které získáte příslušné oprávnění. Pro malé plachetnice a motorové lodi je nejčastějším oprávnění Vůdce malého plavidla (VMP), které vydává Státní plavební správa (SPS). Ta sídlí v Praze, Děčíně a nebo Přerově. Oprávnění je pak pouze na řeky a jezera, případně moře. Pro větší jachty a motorové lodě, je pak nejčastější a nejdostupnější průkaz vydávaný Chorvatským kapitanátem Velitel brodice kategorie B. Druhým velice kvalitním průkazem, který je však o něco těžší, je průkaz vydávaný Ministerstvem dopravy ČR s názvem  Velitel mořské plavby kategorie C a nebo B. Pro více informací i zde volejte na: +420 723 095 704.

Moje ambice jsou jezdit jen na jezereach a řekách. Jak  s tím ?

V případě, že máte zájem jezdit po jezerech s plachetnicí s oplachtěním větším než 12 m/2 a nebo s motorovou lodí  o výkonu motoru do 100KW, pak  vám stačí složit zkoušku VMP (vůdce malého plavidla) na SPS (Státní plavbní správě). V případě, že budete chtít jezdit pouze s říčními loděmi po říčních tocích a tyto lodě budou z půjčovny, pak nemusíte mít žádné oprávněn, ale i tady doporučujeme projít alespoň kurzem VMP.

Pro další jsem Vám plně k dispozici. 

Jan Hanzl, jan.hanzl@azyacht.cz, +420 723 095 704


www.zhotoveniwebu.cz | www.studiografiky.cz