Naučte se ovládat loď - vyberte si
z naší nabídky kurzů
Plachtěte a relaxujte
nabízíme více jak 100
různých destinací
I v zimě můžete plachtit v teple
nabízímé Vám více jak 1000 lodí
v Karibiku a Thajsku
Potřebujte více praxe ?
Přihlašte se na naše zdokonalovací kurzy
a přeplavby.
Potřebujte poradit od profesionála?

+420 723 095 704 | Jan Hanzl

1
2
3
Všeobecně zde mluvíme  především o pojištění kauce. Na otázku zda pojišťovat nebo ne je naše... více
VÍTEJTE NA PALUBĚ AŤ JIŽ MÁTE AMBICE MÍŘIT PŘÍMO NA MOŘE, NEBO CHCETE ZŮSTAT NA JEZERECH ČI... více
POROVNÁNÍ PLACHETNICE A KATAMARANU Plachetnice (Monohull)-výhody    ... více

Tip na plavbu: Thajsko nebo Karibik?

Pokud přemýšlíte o pořádné exotické dovolené, určitě vám přišly na mysl tyto dvě destinace: Thajsko a Karibik. V obou případech je nejlepší vyrazit plachtit v období od listopadu do dubna, a proto je nyní nejvyšší čas začít hledat last-minute plavbu. Kam se radši vydáte?

Thajsko

O plachtění v Thajsku se u nás zatím mluví méně, ale možná právě proto je to ideální destinace, kam se vypravit. Thajsko nabízí zpoustu krásných ostrůvků a skrytých prázdných bílých pláží, které tu čekají jen na vás. Ideální je vyrazit do Andamanského moře a vyrazit na plavbu z ostrova Phuket. Pokud někdo jede plachtit do Thajska, jede většinou sem. Můžete si tak být jistí, že zde narazíte na dostatek námořnického zázemí. Pokud ale toužíte po dobrodružství, doporučujeme se vypravit do Thajského zálivu, který už tak rušný není.
Než se sem vypravíte, zjistěte si, ve které části Thajska zrovna prší. Jak už jsme psali, nejlepší je jet do Andamanského moře během zimních měsíců, Thajsko má ale velkou výhodu v tom, že zde najdete místo na plachtění celoročně.

Karibik

Karibiku se přezdívá jachtařský ráj, protože nabízí ideální podmínky pro plachtění s krásnými bílými plážemi a průzračnými lagunami. Nemusíte se tak bát, že natrefíte na špatný termín a strávíte týden se staženými plachtami. Protože je tu obrovský výběr míst, kam se můžete vypravit, dá se do Karibiku jezdit každý rok a pokaždé objevit něco nového.
Počasí je v Karibiku poměrně stabilní, pokud se vám podaří vyhnout sezóně tropických bouří. Ta probíhá víceméně během letních měsíců, kdy stoupá teplota, vlhkost i oblačnost. Oproti Thajsku se sem dá jet jen od prosince do května.
Je potřeba si dát pozor na noční plachtění - není povoleno. Zároveň, pokud se do Karibiku budete chystat, nezapomeňte si vyřídit povolení pro plachtění u jednotlivých ostrovů, jinak vás čeká tučná pokuta!
Více informací o plachtění v karibiku si přečtete zde: https://www.azyacht.cz/karibik

Tak jak jste se rozhodli? Vypravíte se spíš do neprozkoumaného Thajska, nebo na malebné Karibské ostrovy?


www.zhotoveniwebu.cz | www.studiografiky.cz